Zajęcia Fitness - praca nad ciałem i budowa formy

Być fit to być aktywnym i zaangażowanym w pielęgnowanie własnego potencjału, zarówno fizycznego, jak i intelektualnego, emocjonalnego oraz społecznego.

Różnorodność form sprawia, iż każdy zainteresowany rozpoczęciem treningu fitness może znaleźć zajęcia dostosowane do swoich możliwości, zainteresowań oraz wyznaczonych celów treningowych (wzmocnienie mięśni, usprawnienie funkcji krążeniowo-oddechowych, zwiększenie gibkości, elastyczności, mobilności, ogólnej kondycji, modelowanie sylwetki.

Zapoznaj się z szerokim wachlarzem zajęć fitness w klubie CENTRUM. Poniżej przedstawiamy rodzaje zajęć fitness wraz z opisami i charakterystyką.

ABS Building Express to program treningowy dla tych, którzy chcą popracować nad wyglądem brzucha. Ćwiczenia są zróżnicowane i bardzo wymagające. Jeśli marzysz o płaskim wyrzeźbionym brzuchu, idealnej kratce na brzuchu, trening będzie idealnym rozwiązaniem dla Ciebie!

Polecany jest szczególnie tym, którzy pragną rozbudować i wzmocnić swoją sylwetkę oraz pięknie podkreślić (lekko wyrzeźbić) kształt ramion, ud, brzucha oraz pośladków (według badań naukowych wzmożone spalanie kalorii trwa jeszcze 12h po zakończeniu treningu).
Trening może uprawiać każdy (bez względu na wiek i płeć). Ćwiczenia można dostosować zarówno dla osób młodych, w średnim wieku i starszych. Zróżnicowanie ciężaru sztangi pozwala na pełną indywidualizację każdego treningu (uwzględnienie wydolności ćwiczącego, zaawansowania i siły fizycznej. Podczas każdego jednorazowego treningu wykonywane są ćwiczenia izolowane na każde duże partie mięśniowe.

Circuit Training polega na wykonywaniu 8-15 ćwiczeń w określonej kolejności., których czas trwania wynosi między 30-60 sekund. Pomiędzy ćwiczeniami zasadniczo nie ma przerw, jedyny odpoczynek to czas który zajmuje nam zmiana ćwiczenia na kolejne. Wykonanie wszystkich ćwiczeń to jeden obwód, po którym następuje dłuższa przerwa trwająca między 2-5 minut.
Tradycyjny trening obwodowy poprawia zarówno siłę jak i wytrzymałość, spowodowane jest to wykonywaniem wielu różnorodnych ćwiczeń na wszystkie partie mięśniowe w optymalnym tempie. Dzięki temu otrzymujemy intensywny trening o pozytywnym wpływie na całe nasze ciało, przejawiającym się harmonijną sylwetką, zredukowaną tkanką tłuszczową, poprawą kondycji i siły.

Trening funkcjonalny to najbardziej efektywny system ćwiczeń, 
którego podstawą jest FUNKCJONALNOŚĆ RUCHU , czyli możliwość jego wykorzystywania w życiu codziennym, w każdej grupie wiekowej i w każdym stopniu zaawansowania sprawności ruchowej ćwiczących.
Poprawia sprawność ruchową, równowagę i samopoczucie. Jest znakomitym przygotowaniem dla osób, które rozpoczynają przygodę z fitnessem. 
Jednocześnie trening sam w sobie doprowadza do wyprostowania i modelowania sylwetki.

To połączenie zabawy oraz intensywnego treningu. Celem zajęć jest spadek tkanki tłuszczowej oraz wzmocnienie tkanki mięśniowej. Zajęcia trwają godzinę zegarową, podczas której można spalić nawet 700 kalorii. Trening stanowią skoczki na trampolinach plus ćwiczenia wzmacniające. Wzmacniane partie to głównie brzuch, pośladki oraz uda. Na zajęciach stawiamy na pozytywną atmosferę, rodzinny klimat oraz zabawę. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich, bez względu na wiek, płeć oraz poziom aktywności fizycznej.

System profesjonalnych lin trx wykorzystuje twoją masę ciała i grawitację aby stworzyć opór podczas ćwiczeń. To wszystko czego potrzebujesz – TRX i twoje ciało – nie są wymagane dodatkowe obciążenia. TRX pozwala na wykonanie ponad 750 ćwiczeń górnych i dolnych części ciała; każde można stopniować w zależności od twojego poziomu sprawności. Wielkość oporu można dostosować poprzez przemieszczanie ciężaru twojego ciała. Możesz szybko, w mniej niż 15 sekund, zmienić ćwiczenie. To pozwala na maksymalne wykorzystanie czasu poświęconego na trening i umożliwia treningi w systemie cyklowym.

Tabata, czyli czterominutowy interwałowy trening metaboliczny, w równomierny sposób angażuje jak najwięcej mięśni naszego ciała. Dzięki temu „podkręca” metabolizm i przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia wykonywane 2 lub 3 razy w tygodniu w szybkim czasie pozwalają osiągnąć szczytową formę. Wypróbuj  z nami trening Tabata i popraw swoją kondycję!

Bóle pleców to plaga współczesnych społeczeństw. Dotykają wszystkich bez względu na wiek. Mogą być wynikiem poważnych schorzeń, z reguły jednak są rezultatem zaniedbań. Tymczasem zachowanie zdrowia i dobrej kondycji naszych pleców nie jest trudne – wymaga jedynie cierpliwości, determinacji  i zapamiętania kilku podstawowych zasad. Dzięki naszym zajęciom zapomnisz o bólu i wrócisz do pełnej witalności!

To trening podzielony na dwie 30 minutowe części. Pierwsza wzmacnia i kształtuje dolne partie ciała, ze szczególnym naciskiem na uda i pośladki. Ogniste 30 min z dużą ilością powtórzeń spali tkankę tłuszczową, rozbije cellulit, ujędrnij i wysmukli nogi. Druga część skupia się na wyrzeźbieniu mięśni brzucha oraz zmniejszeniu obwodu talii. 30 min wysokiej intensywności i palącego uczucia przełoży się na wymarzony sześciopak.

To kompleksowy trening – angażuje wszystkie partie ciała. Zestaw ćwiczeń ukształtuje i wzmocni ciało, a aerobowy wysiłek spali tkankę tłuszczową, poprawi kondycję i wytrzymałość.

Zajęcia dla wymagających kobiet. Spali kalorie, wzmocni sylwetkę, poprawi jędrność skóry, skupia się na częściach sylwetki , które są najbardziej problematyczne dla kobiet. Celem są pośladki , brzuch i uda. Zestaw ćwiczeń interwałowo-aerobowych połączone ze wzmacniającymi. Do ćwiczeń wykorzystywane są m.in. hantle , gumy , stepy. Zajęcia o różnym stopniu zaawansowania.

To trening całego ciała łączy różne ćwiczenia o charakterze ogólnorozwojowym. Wspomagają redukcje tkanki tłuszczowej, wzmacniają mięśnie, poprawiają siłę i koordynację oraz wytrzymałość są to zajęcia które łączą ćwiczenia aerobowe ze wzmacniającymi. W tego typu zajęciach wykorzystujemy przybory takie jak : taśmy , hantle, piłki , stepy.

Zajęcia dla miłośników pracy nad ciałem. Skupianie się na rozciąganiu i odczuwaniu ciała poprzez ciekawe połączenie ćwiczeń. Korzyści płynące z rozciągania mięśni : wzmocnienie ścięgien , rozluźnienie mięśni po treningu, zwiększenie elastyczności i gibkości, zwiększenie zakresu ruchu w stawach, nadanie mięśniom smukłego i zdrowego wyglądu, polepszenie ukrwienia , dopływu tlenu oraz substancji odżywczych do mięśni , poprzez co szybciej następuje proces regeneracji.
Stretching zwiększa ruchomość stawów, poprawia elastyczność mięśni , eliminuje napięcia.

Zajęcia, które polecane są w każdym wieku i na każdym poziomie wytrenowania. Pilates to trening całego ciała , a ćwiczenia inspirowane są jogą, baletem i ćwiczeniami siłowymi. Zajęcia odbywają się przy dźwiękach spokojnej muzyki a ich istotą jest rozciąganie mięśni brzucha i grzbietu, które stabilizują kręgosłup, poprawę postawy , uelastycznienie ciała, obniżenie poziomu stresu oraz zwiększeniu świadomości własnego ciała.

Zumba zawiera w sobie elementy tańca i aerobiku. Choreografia zumby łączy hip-hop, samba, salsa, mambo oraz elementy Bollywood i tańca brzucha. Wykorzystywane są także elementy treningu siłowego oraz treningu cardio. Zumba przede wszystkim umożliwia spalanie dużej ilości kalorii przy wspaniałej zabawie. Optymistyczny nastrój zajęć pozwala odpocząć od problemów życia codziennego i nabrać energii przed kolejnym dniem. Proste kroki taneczne oraz porywająca muzyka sprawia, że każdy z zajęć wychodzi zmęczony , ale zadowolony. Zajęcia oferowane dla każdego.

Zajęcia wzmacniające i kształtujące dolne partie ciała, ze szczególnym naciskiem na uda i pośladki, czyli miejsca najbardziej podatne na cellulit, ujędrniają i wysmuklają uda, a także pośladki i brzuch.
Wyróżniające w tych zajęciach jest to , że to nie tylko ćwiczenia dające znakomite efekty , ale to że są świetną zabawą przy dynamicznej muzyce. Jeżeli marzysz o pupie Jennifer Lopez to te zajęcia są właśnie dla Ciebie.

Specjalnie przygotowany zestaw ćwiczeń pozwalający załagodzić następstwa nieprawidłowych nawyków i zapobiegający ich pogłębianiu. Zajęcia ukierunkowane dla osób w wieku 50 +.
Istotą treningu jest wzmocnienie mięśni odpowiedzialnych za odpowiednią postawę.
Zajęcia w wolnym tempie przy wyciszającej muzyce.

Aktualności Fitness w CENTRUM

ZOBACZ WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI
 • SIŁOWNIA

  STUDENT - 65zł

  NORMALNY – 79zł

  SIŁOWNIA:
  FITNESS:
  TRX:
  SAUNA:
  SIŁOWNIA
  FITNESS
  TRX
  SAUNA
 • SENIOR

  59zł

  SIŁOWNIA:
  FITNESS:
  TRX:
  SAUNA:

Jednorazowe wejście na siłownie, zajęcia fitness, trx oraz saunę: 25zł

KORZYSTNE CENY

W trosce o naszych klientów, ceny dostoswaliśmy do panujących realiów.

ZAWSZE OTWARTE

Pracujemy od poniedziałku do niedzieli, z nami wieczorne treningi to nie problem.

POSIŁKI JAK U MAMY

Codziennie od godziny 13 czeka na Ciebie pyszny domowy obiad w kilku wersjach.

GRAFIK ZAJĘĆ FITNESS

TRAMPOLINY - połączenie zabawy z intensywnym treningiem

Na tych zajęciach wzmocnisz swoje mięśnie i spalisz nadmiar tkanki tłuszczowej. Sprawdź ile radości daje skakanie!

Skoczki na trampolinie stanowią minimum 40 minut, reszta to przygotowanie ciała do pracy, wzmacnianie oraz uspokojenie po treningu.

Podczas ćwiczeń używamy wyłącznie ciężaru własnego ciała.

Wzmacniane partie ciała:

 • brzuch
 • uda
 • pośladki

Ważne jest by praktykować pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli. *

Trenerzy

CERTYFIKOWANA KADRA TRENERSKA

Nasza kadra trenerska to istni profesjonaliści, wybierając Klub Sportowy Centrum masz pewność co do poprawności wykonywanych ćwiczeń. Jako klient możesz również liczyć na darmową konsultację z trenerem oraz zajęcia personalne. Dostosujemy cały plan treningowy do Ciebie!

GWARANCJA PEŁNEJ SATYSFAKCJI

Podczas zajęć treningowych oraz na siłowni cały czas czuwają nasi wybitni trenerzy, gotowi do niesienia natychmiastowej pomocy. Jeśli masz wątpliwości co do swojego planu treningowego, skonsultuj to z nami, otrzymasz wyczerpującą i satysfakcjonującą odpowiedź.

POZNAJ WSZYSTKICH TRENERÓW

HONORUJEMY KARTY