Savoir-vivre na siłowni

Savoir-vivre na siłowni

 

Kochani!
Jako że jesień niedługo zagości na dobre, a po wakacjach wyczuwamy wzrost nowicjuszy w naszym Klubie,(których serdecznie witamy ☺️) chcielibyśmy przypomnieć kilka zasad, które obowiązują na KAŻDEJ siłowni.
Dlaczego są one tak ważne? Chcemy, żeby każdy czuł się u nas dobrze, ale o to musimy dbać wszyscy, nie tylko załoga Klubu, ale także Wy – użytkownicy.
Będziemy wdzięczni jeśli każdy przeczyta post i weźmie go sobie do serca 💛.

Po pierwsze
odkładaj sprzętu na miejsce – wszechobecny bałagan nie pomaga w zrobieniu idealnego treningu, jak to jest gdy przed jego rozpoczęciem musisz poukładać sobie hantle walające się pod nogami, obciążenie leżące na środku siłowni, rozglądasz się po całym pomieszczeniu w poszukiwaniu kettlebell do pary? Robi się całkiem nieprzyjemnie.
By ułatwić życie sobie, innym, a także obsłudze – odkładaj wszystkie sprzęty na miejsce. Po zakończeniu ćwiczeń na maszynie – zdejmij obciążenie.
Dziewczyny z recepcji będą wdzięczne! 😌

Po drugie
używaj ręcznika – każdy się poci i to normalne, ale pozostawianie po sobie plam na maszynach czy ławeczkach normalnym być nie powinno. Używaj ręcznika, weź go ze sobą, kładź go wszędzie gdzie Twoja skóra styka się z obiciem maszyny. Każdy będzie Ci wdzięczny.
Nie masz ręcznika? Możesz go wypożyczyć.
Nie chcesz? Wytrzyj po sobie sprzęt płynem antybakteryjnym i papierem – zawsze to krok na plus!
Pamiętaj, że jesteśmy też w trakcie wymiany obić, jeżeli nie użyjesz ręcznika – nowe bardzo szybko staną się starymi…😔

Po trzecie
nie używaj maszyn i sprzętu dłużej niż to potrzebne. Każdy ma do niego takie samo prawo. Zrób swoje i daj innym cieszyć się ćwiczeniem. Poza tym, zawsze można robić je na zmianę i dodatkowo.. lepiej się poznać? 😃

Po czwarte
noś strój treningowy – głównie chodzi nam o buty na zmianę.
Zakryte obuwie sportowe – klapki naprawdę nie są dobrym pomysłem na obuwie na siłowni. ☹️

Po piąte
zostaw po sobie ogólny porządek, nie tylko na siłowni, ale i w szatni – nie zostawiajcie w szafkach rzeczy, nie tylko ciuchów i butów ale również papierków, butelek i chusteczek. Zabierajcie po sobie nakrętki lub wrzucajcie je do miejsca przeznaczonego na to (przecież zbieramy nakrętki 😌)

Po szóste
dbaj o higienę osobistą – czy tu trzeba coś dodawać? 🤔

Po siódme – pozostaw przestrzeń innym
Nasza siłownia jest naprawdę spora, o ile ktoś nie rozłoży się na samym środku i nie pomyśli, że nie ma miejsca dla drugiej osoby aby mogła swobodnie wykonywać ćwiczenie. Wycofujcie się od stojaków na hantle, nie stójcie przy maszynach, których nie używacie. Każdy chce mieć odrobinę miejsca. ☺️

To jedne z ważniejszych zasad.
Starajmy się ich przestrzegać.
Pamiętajmy, że to MY tworzymy to miejsce i im więcej osób zastosuje się do zasad tym będzie nam na pewno lepiej. 😊