KOLEJNY SUKCES NASZEGO ZAWODNIKA – ADAMA

W Hiszpanii w dniach 6-12.10.2014 rozegrany został turniej ITF Futures mężczyzn z pulą nagród 10.000$.

Zawody w miejscowości Sant Cugat, około 30 km od centrum Barcelony, były bardzo silnie obsadzone, choć to wcale nie rzadkość w tej części Europy. Adam Majchrowicz, zawodnik naszego SKT Centrum zajął drugie miejsce w grze podwójnej zdobywając kolejne 10 punktów do rankingu ATP deblistów.W parze z Ryotą Kishi z Japonii w pierwszej rundzie ograli półfinalistów poprzedniego hiszpańskiego turnieju. Chociaż przegrywali w pierwszym secie 03, ostatecznie zwyciężyli 76(8) 61 Alexisa Musialka (FRA) i Leo Juliena Sebaona (JPN), w ćwierćfinale rywalem była zgrana para z licznymi sukcesami na koncie, Jordi Munoz-Abreu (VEN) oraz Mark Vervoort (NED). Po dramatycznym, pełnym napięcia meczu nasi zwyciężyli 11-9 w supertiebreaku wykazując się dużą odpornością psychiczną i walką do końca. Choć prowadzili już 9-5, wykorzystali dopiero piątą piłkę meczową. Wygrany półfinał to nagroda za opanowanie i nieustającą wzajemną motywację w drużynie. Po przegranym secie 16 z Niemcem Jean-Marciem Wernerem i Hiszpanem Jaumem Pla Malfeito, następny 62 i 10-6 dla Polaka i Japończyka. Finał z parą nr 1, Hiszpanami Lizariuturry i Rocca Batalla. Początek nie ułożył się, zaczęli od 03 w pierwszym secie, ale mało zabrakło. Rywale wygrali 75 62 wspierani przez około 70 kibiców, zasłużyli na tytuł, widać było, że grali ze sobą już wiele razy w przeszłości, natomiast ten turniej to pierwszy wspólny występ Adama w parze z Japończykiem. Naszego zawodnika wspierał podczas wyjazdu jego trener, Tomek Grygoruk. Gratulujemy i czekamy na kolejne dobre wieści!!