ITF Futures Qatar – Majchrowicz znów triumfuje

W pierwszej połowie grudnia nasz zawodnik tym razem wybrał się ze swoim trenerem Tomkiem Grygorukiem do stolicy Kataru, by rywalizować w dwóch zawodowych turniejach rangi ITF Futures 10.000 USD. Adam Majchrowicz znakomicie spisał się wraz z Adamem Chadajem w grze podwójnej. W pierwszym turnieju nie grający nigdy wcześniej wspólnie polscy tenisiści dotarli do półfinału, natomiast kolejne zawody na kortach twardych w katarskim Doha to już popis wykonaniu Majchrowicza i jego kolegi z Warszawy, Chadaja. Wygrali całe zawody odnosząc po drodze cztery zwycięstwa, a w finale pokonali turniejową „dwójkę” Holendra Arendsa oraz brytyjczyka Gabba 7/6(4) 4/6 10-4. Polacy nie byli rozstawieni, nie byli więc faworytami, choc w pierwszej partii finałowej prowadzili już 52, przegrali następne cztery gemy i rozstrzygnęli seta dopiero w tiebreaku. Drugi set choć wyrównany to padł łupem bardziej doświadczonych przeciwników, natomiast supertiebreak to zdecydowana przewaga biało-czerwonych od pierwszej do ostatniej piłki przypieczętowana zwycięstwem 10-4.

Adam Majchrowicz sięgnął po trzecie deblowe trofeum w 2014 roku a zarazem trzecie w całej karierze. W kwietniu wygrał zawody wraz z Piotrem Gadomskim w uzbeckiej Karszy, kilka miesięcy później w łotweskiej Jurmali stanął na najwyższym podium z Darkiem Lipką. Zawodnik SKT Centrum również odnotował kilka punktowanych finałów oraz półfinałów w tym sezonie. Niewątpliwie to bardzo udany rok i zachęta do dalszej pracy oraz wspinaczki w rankingu ATP. Przypomnijmy, ze o tej porze w 2013, Majchrowicz nie był nawet sklasyfikowany na liście ATP deblistów, teraz w rankingu liczącym ok 2000 zawodników z całego świata, Adam uplasuje się w okolicach piątej setki co daje 10,11 miejsce wśród polskich deblistów widniejących w zawodowym rankingu ATP.